Zobacz, któremu okuliście warto zaufać! Porównujemy najlepszych!
Oferta okulistów w Twoim mieścieZobacz, któremu okuliście warto zaufać! Porównujemy najlepszych!
Oferta okulistów w Twoim mieścieZaufaj prawdziwym specjalistom w Twoim regionie
Wybór odpowiednich soczewek dla dalekowidzów
Postaw na skuteczne leczenie wady wzroku
Indywidualne podejście do każdego pacjenta
Ostatni komentarz dodano: jakiś czas temu
Komentarz dodał: Adam Z.
[...] Mój syn narzekał na częste bóle głowy. Wybrałem się z nim do okulisty i okazało się, że przyczyną była nadwzroczność. Odkąd nosi okulary korekcyjne, problemy ustały [...]
Znajdź specjalistów w Twoim regionie
Sprzęt dla optyków i okulistów
Sklepy z zaopatrzeniem
Najlepsi okuliści w Twoim mieście
Zobacz ranking okulistów i optyków
Nadwzroczność, częściej nazywana dalekowzrocznością, to populara wada wzroku polegająca na skupianiu się promieni świetlnych za siatkówką oka. To sprawia, że obiekty widziane blisko są niewyraźne.
Naturalna nadwzroczność występuje u 90% dzieci! Z wiekiem ten problem może zniknąć, ale co jeśli pozostanie?
Nadwzorczność u dziecka
Jeśli Twoje dziecko krzywi się, gdy musi zrobić coś związanego z patrzeniem blisko np. rysować, czy czytać książki, przyczyną może być nadwzroczność. Ważne, żeby szybko zdiagnozować problem, ponieważ zniechęca dziecko do nauki. Dlaczego? Za każdym razem, gdy siada do podręczników, może odczuwać silne, długotrwałe bóle głowy, zmęczenie, czy łzawienie oczu.
Powodem może być również zjawisko leniwego oka. Polega na niedowidzenia jednego oka. W tym przypadku szczególnie ważne jest wczesne rozpoznanie, ponieważ pozwala wprowadzić ćwiczenia, dzięki którym można przywrócić widzenie obuoczne. Bez regularnego treningu wada będzie dokuczała również w dorosłym życiu. Możliwe będzie pozbycie się schorzenia, ale efekty mogą być znacznie gorsze.
Zabiegów laserowej korekcji wzroku nie wykonuje się u dzieci, ponieważ ich wada jest niestabilna. Jeśli dziecko wykazuje niepokojące objawy, warto udać się do okulisty na dokładne badania. Leczenie nadwzroczność polega głównie na noszeniu okularów ze soczewkami skupiającymi. Gdy wada się ustabilizuje, można rozważyć z lekarzem wykonanie zabiegu korekcji wzroku.
Pracownia i punkt zaopatrzenia w środki optyczne. Zobacz listę naszych świadczeniodawców w serwisie