na-ryby

Zobacz, któremu okuliście warto zaufać! Porównujemy najlepszych!

Oferta okulistów w Twoim mieście

serwis-na-ryby

Pogorszył Ci się wzrok?, To czas na badanie okulistyczne!

Uczucie suchość oka

Line grey

Okuliści badają szczegółowo stan narządu wzroku

Line blue

Sprawdzają skuteczność terapii i postępowanie chorób

Line grey

Dobierają szkła dla krótkowidzów i dalekowidzów

Line blue

Sprawdź najnowsze komentarze użytkowników

Komentarz dodano: chwilę temu

komentarze

Skomentował: Wojtek B.

[...] Okulista zawsze podczas wizyty zakrapla mi oczy. Zawsze się zastanawiałem – w jakim celu? Czy możecie coś o tym napisać? [...]

Znajdź okulistę w Twoim regionie

Okuliści w Twoim mieście

Zobacz ranking okulistów

na-ryby-logo
klub-zakupowy

Zaopatrzenie dla optyków

Sklep ze środkami optycznymi

Po co okulista zakrapla oczy?

Pierwszym skojarzeniem związanym z wizytą u okulisty jest zakraplanie oczu. Po zakropleniu obraz staje się rozmazany oraz czujemy ból, patrząc na źródła światła.

Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego okulista zakrapla oczy.

Czym są krople z atropiną?

Krople zawierają atropinę, która powoduje rozszerzenie źrenic. To umożliwia lekarzowi zbadanie dna oka, dzięki temu można rozpoznać choroby siatkówki, błony naczyniowej czy nerwu wzrokowego. Pomaga również w diagnozie schorzeń takich jak nadciśnienie, miażdżyca i cukrzyca. Pozwala to nie tylko zdiagnozować chorobę, ale również śledzić jej postęp, dlatego lekarze innych specjalizacji mogą kierować pacjentów na to badanie, aby sprawdzić skuteczność leczenia.

Kolejnym błędem przy doborze soczewek jest nieodpowiednie ustawienie środków optycznych soczewek (powinny być ustawione dokładnie na wprost źrenic.

Zastrzeżenia po zakropieniu oczu!

Pamiętaj, że po badaniu nie możesz prowadzić pojazdów mechanicznych. W dni słoneczne koniecznie weź ze sobą okulary przeciwsłoneczne. Atropina powoduje nadwrażliwość na promienie słoneczne. Przed badaniem lekarz zapyta Cię o choroby i przyjmowane leki. To bardzo ważne, ponieważ u chorych na jaskrę nie wolno stosować kropli z atropiną.

Po zakropleniu oczu należy odczekać około 15 minut. Następnie za pomocą wziernika ocznego lekarz obejrzy plamkę żółtą i błonę naczyniową. Pozwoli mu to określić stan narządu wzroku. Badanie przeprowadza się u osób przed 40 rokiem życia raz na trzy lata. U osób starszych zaleca się częstsze kontrole.

Pracownia i punkt zaopatrzenia w środki optyczne. Zobacz listę naszych świadczeniodawców w serwisie